Projekt a lokalita

Hostivař - Brejchovna

První písemná zmínka o Hostivaři, se týká roku 1068. Původně ves při Botiči, a od roku 1922 součástí Velké Prahy.

Na „Maraťáku“ ( křižovatka ulic Švehlova, Hostivařská, kam také ústí menší ulička Na Plískavě ) stávala Brejchovna, bylo to původně staré nevelké stavení v místech dnešní autobusové zastávky směrem k Hostivařskému náměstí. Brejchovna byly původně zájezdní hostinec s osmi místnostmi. Nedaleko Brejchovny byl brod přes Měcholupský potok a o něco níže stálo Korandovo zahradnictví. V blízkosti Brejchovny stály zbytky hráze, která zadržovala vodu z luk. Po lijavci v roce 1926, se rozvodnil zejména Měcholupský potok a zatopil Brejchovnu i zahradnictví.

Celý prostor tehdejšího náměstí prošel zásadní přestavbou a nakonec i charakter náměstí ztratil. Stal se významnou silniční křižovatkou, a mezi lidmi se Maraťák používá i nadále. Zastávka u Brejchovny nesla název Měcholupská silnice.

Občanská vybavenost

mateřská škola

základní škola

střední škola

MHD

vodní nádrž Hostivař

obchody, služby

nemocnice

restaurace

sport

Developerský projekt

Developerským záměrem je obnovit tradici hostince v podobě bytové výstavby, kde se bude nacházet celkem 9 bytů. Malý počet bytů blízko přírodního parku nabízí právě projekt Byty Brejchovna.

Novostavba je situována při ulici Na Plískavě. Intimní bydlení, účelné dispozice, železobetonová stavba, zděné příčky, optické datové linky, předzahrádky, balkony či terasy, vysoké standardy, bezbariérové bydlení, komfortní parkování a sklepy, to vše definuje náš projekt.

Kolaudace: 06/2023.

Okolí projektu

Praha – Hostivař vám nabídne postupné přetváření MČ na svébytný celek s vlastní občanskou vybaveností umožňující dostatečné společenské a kulturní vyžití.

K nedalekému Hostivařskému lesoparku a přehradě je to pěšky asi 15 minut. Hostivařská přehrada je položena v nádherném a klidném prostředí. Jde o největší vodní plochu v Praze o rozloze 43,8 ha, kolem níž se rozprostírá jedna z nejkrásnějších přírodních scenérií v hlavním městě. U pláží přehrady jsou travnatá i písková hřiště, kurty na beach volejbal, tenisové kurty, nohejbal, streetbalové koše, kuželky, půjčovna lodí apod. a mnoho stánků s občerstvením.

Hostivařský lesopark nabízí nepřeberné množství cest a stezek, jak pro pěší, tak i pro cyklistiku, a na kraji lesoparku je rybníček se zoo koutkem. V blízkosti se rovněž nachází 18 ti jamkové hřiště Golf Hostivař.

V pěším dosahu je kompletní městská infrastruktura, počínaje městským úřadem, přes nákupní možnosti (4 supermarkety a další obchody v nejbližším okolí, Lidl, Billa, Penny Market ), restaurace nebo nedaleký minipivovar Hostivař, až po vybavení školkami, školami a lékařem.

Velká nákupní centra jako Obchodní centrum Park Hostivař, Europark nebo Fashion Aréna jsou pár minut cesty autem. V OC VIVO – Hostivaři najdete 65 obchodů, restaurace i fastfoody, saunový svět, posilovnu, solárium a nejmodernější multikino v Praze.

Developerský projekt

Lokalita projektu Byty Brejchovna je výborně dostupná jak automobilovou dopravou, tak MHD. V dochozí vzdálenosti se nachází i železniční zastávka Hostivař s vlakovým spojením směrem na Benešov, jež je rovněž součástí pražského integrovaného dopravního systému. Přibližně 15 min cesty je vzdálena zastávka metra Skalka.

Do centra města se dostanete pohodlně tramvají nebo autobusem a metrem, jak trasou A ze stanice Skalka nebo Strašnická, tak i trasou C ze stanice Opatov. Na metro C – Opatov, je možno dojet ze stanice Hostivařská autobusovými linkami 181, 182. Autobusové linky z východní části Prahy a návazných oblastí Středočeského kraje končí ve stanici metra Depo Hostivař. Přibylo zde i parkoviště P+R. V roce 2015 byla prodloužena trasa metra A do stanice Nemocnice Motol.